ШПАРГАЛКА УКРАЇНЦЮ ПО БЕЗВІЗУ: КОЛИ ПОЧНЕ ДІЯТИ, КРАЇНИ, ДОКУМЕНТИ, УМОВИ.
Це питання обговорювалося так довго, що вже навіть почало дратувати українців. Але ось – сталося! Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з ЄС для громадян України.
► Пакуємо валізи?
Звичайно, що пакуємо. Але трішечки пізніше. Для початку потрібно пройти ще декілька формальних процедур.
Наступними кроками до скасування віз, будуть:
• посли ЄС повторно підтримують ухвалене рішення 26-го квітня;
• Рада ЄС (голосуватиме Рада міністрів закордонних справ, хоча вона є непрофільною) – 11-го травня;
• підписання – орієнтовно 15-го травня;
• публікація – орієнтовно 22-го травня;
• початок роботи безвізу – орієнтовно 11-те червня.
►Хочу в Європу вже з червня. Що мені робити?
Для початку варто подбати про документи. Якщо маєте звичайний закордонний паспорт - його варто замінити на біометричний. Також зміниться перелік документів, які необхідні для перетину кордону. З собою варто мати:
• Біометричний паспорт для виїзду закордон
• Підтвердження наявності коштів (зазвичай це доводять випискою з банківського рахунку чи пред’явленням готівки у розрахунку 50 доларів на добу перебування)
• Документи про мету поїздки (запрошення від родичів, знайомих або, наприклад, на конференцію) чи про місце проживання (бронювання готелю)
• Поліс медичного страхування
• Поліс страхування цивільної відповідальності автовласника (у випадку подорожі автомобілем)
• Підтвердження планів повернутися в Україну (зворотний квиток)
► Це обов'язково мати біометричні дані?
Це не завадить скористатись безвізовим режимом. Українське законодавство, що регламентує використання ідентифікаційних документів, передбачає винятки, пов’язані, наприклад, із релігійними заборонами на здавання біометричних ідентифікаторів. Головне, щоб людина могла це аргументовано довести.
Якщо ж людині вже видали паспорт і дозволили не здавати відбитки пальців та інші біометричні дані, вона може виїжджати закордон без візи. Проте, якщо релігійних застережень немає, відбитки пальців здавати потрібно всім – і дорослим, і дітям (навіть немовлятам).
► Тепер на кордоні стоятимемо менше?
Якщо ви ніколи не перетинали українсько-польський кордон, то мої вам вітання! Ті, хто проходив цю процедуру, знають: можна простояти від години до п'яти-семи. Але чи зміниться це з безвізовим режимом? Якщо перетинаєте сухопутний кордон, цілком імовірно, що митні умови будуть порівняно жорсткішими. За концепцією Smart Borders митники, прикордонники та інші служби, що працюють у пунктах перетину кордону, мають тісно співпрацювати з закордонними колегами. Тому перевірки можуть спроститись – принаймні, зникне необхідність проводити їх і до, і після перетину кордону.
Але якщо ви летите літаком і здаєте багаж, його перевірятимуть згідно з міжнародними правилами в аеропорту.
► Скільки я зможу перебувати за кордоном?
Українці, які є власникам біометричних паспортів, зможуть в’їхати до ЄС без віз на 90 днів у період кожних 180 днів з метою туризму, відвідування родичів або друзів, з метою бізнесу, але не для роботи. Скасування віз стосуватиметься усіх країн ЄС (за винятком Ірландії та Великої Британії), а також Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії
► Куди я можу їхати?
Безвізовий режим для українців стосуватиметься загалом 30 країн Європи, включаючи 26 країн ЄС та ще чотирьох, які не є членами Спільноти, але входять до Шенгенської зони.
Але якщо ви вагаєтеся куди можете їхати, то ось вам перелік країн:
Австрії, Бельгії, Данії, Угорщини, Німеччини, Греції, Іспанії, Італії, Латвії, Литви, Естонії, Польщі, Португалії, Словаччини, Словенії, Фінляндії, Франції, Чехії, Норвегії, Швеції, Швейцарії, Ліхтенштейну, Люксембургу,Ісландії.
Джерело: maximum.fm